Gdzie kupić oryginalne wina izraelskie?

#2021-10-29 09:58:46 

Kwiaciarka

Użytkownik

Posty: 47

Skąd: Jedwabne

Wiek: 38

Nie jest tajemnicą, że na Bliskim Wschodzie istnieją dobre warunki do uprawy winorośli, zatem na stoły koneserów trafiają produkty pochodzące z dorodnych, soczystych owoców dojrzewających na tamtejszych zboczach. Czerwone i białe wina izraelskie z popularnych szczepów to jakościowe trunki powstające z międzynarodowych odmian. Ostatnio miałam okazję kosztować tego typu wina i jestem nimi wprost zachwycona. Do dziś pamiętam ich smak i aromat. Dlatego poszukuję sklepu, gdzie można by kupić oryginalne wina izraelskie. Macie jakieś propozycje?
#2021-10-29 12:04:54 

StrzelecWyborowy

Użytkownik

Posty: 29

Skąd: Jarocin

Wiek: 48

Wina izraelskie? Na pewno są godne uwagi skoro powstał o nich wątek na tym forum… Nie miałem okazji kosztować… Podejrzewam , że są dość drogie…
#2021-10-29 14:46:05 

WielkaCalineczka

Użytkownik

Posty: 27

Skąd: Kłodawa

Wiek: 23

Ja miałam okazję kosztować jeden z białych trunków z winogron pochodzący z Izraela. Miał on rześki i świeży smak. Przeważały w nim owoce cytrusowe i tropikalne: grejpfrut, marakuja i guawa. Butelkę tego wina dostałam w prezencie więc nie wiem gdzie można by je kupić.
#2021-10-29 16:37:09 

ObiKenobi

Użytkownik

Posty: 28

Skąd: Inowrocław

Wiek: 21

I tu Cię zaskoczę @StrzelecWyborowy… Wina izraelskie wcale nie muszą być takie drogie. Najtaniej można je kupić na https://www.wina.pl/107-izrael. To sprawdzony sklep, który już od kilkunastu lat zaopatruje klientów w całej Polsce w samodzielnie importowane wina z najciekawszych regionów świata. Samodzielny import i uczciwe marże sprawiają, że ceny są atrakcyjne a jakość bardzo dobra.
#2021-10-29 19:16:39 

StrzelecWyborowy

Użytkownik

Posty: 29

Skąd: Jarocin

Wiek: 48

Rzeczywiście, ceny win izraelskich są bardzo przystępne… Dzięki za link @ObiKenobi. Na pewno nie omieszkam kupić jednej butelki wina na próbę skoro jest ono tak bardzo polecane…
#2021-10-29 19:36:00 

NiebieskaPomadka

Użytkownik

Posty: 25

Skąd: Knurów

Wiek: 19

Jako ciekawostkę dodam, że mimo że tereny uprawne w Izraelu są stosunkowo niewielkie, to działa tam wielu producentów, w tym kilku potentatów. Izraelskie wino wyróżnia się wysoce zaawansowaną, innowacyjną produkcją z wykorzystaniem najnowocześniejszych zdobyczy przemysłu i technologii. Wiele z nich powstaje właśnie w tym państwie, a następnie jest eksportowanych do innych krajów, w tym także do Polski.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015